fbpx

Professionaalne koduleht väiksemate kuludega

Page Builders – mis, kuidas ja kellele?

WordPress’i platvorm on saavutanud suure edu oma kasutajasõbralikkuse poolest ning selle õppimine on algajale lihtsaks tehtud. Kui vaid informatiivse kodulehe loomise ning täiendamisega võib nupukam isik  väikese süvenemisega hakkama saada, siis põhjalikult kohandatud kodulehe jaoks on vaja siiski osata koodi kirjutada (CSS, HTML, PHP, Javascript).  Teine lahendus on mõistagi professionaalse koostööpartneri kasutamine, kuid see tähendab paratamatult kulutusi. See probleem pani tarkvaraarendajad otsima lahendusi, mis lihtsustaksid kodulehel tehtavaid muudatusi ning välja tuldi lahendusega, mille üldnimetus on Page Builder (kuna eesti keeles kõlab Page Builder suhteliselt kentsakalt, jääme edaspidi kasutama originaalkeeles terminit).

Kui oled WordPress’i kasutajana leidnud end küsimast kas peaksin Page Builderit  kasutama, siis selles artiklis proovime sellele küsimusele vastuse anda. Muuhulgas toome ka välja:

  • Millised on populaarsemad Page Builderid?
  • Mis asi on Divi?
  • Mis asi on Divi Theme Builder

Enne kui täpsemalt Page Builderite maailma sukeldume, üritame aru saada millega üldse tegemist on.
WordPress’i Page Builderid on arendatud eesmärgiga lihtsustada kodulehe omaniku tööd ning HOIDA KOKKU VEEBILEHEGA SEOTUD KULUSID. Page Builderid annavad võimaluse muudatusi (tegelikult palju muudki) teostada otse WordPressi administraatoripaneelist pakkudes kliendile graafilist kasutajaliidest tõmba-ja-lohista (drag-and-drop) meetodil. Tänu sellele ei olegi vaja tunda veebi programmeerimiskeeli – lihtsama kodulehe saab tänu Page Builderitele ka ilma nende teadmisteta üles seada. See aitab märgatavalt vähendada kulusid, aega ja pingutust, mida muidu lehe ehitamisesse pannakse.

Siiski tuleb tõdeda, et wow-efekti saavutamiseks ning teatud funktsionaalsuse tagamiseks tuleb ka koodi kirjutamine ja/või professionaal appi võtta. Need funktsionaalsused võivad olla näiteks e-pood või broneerimissüsteem. Kuid lehe omaniku jaoks teeb asja odavamaks see, et professionaal seab Page Builderit kasutades veebilehe üles ning lõpptulemusena on ajakulu väiksem (mis kajastub kindlasti genereeritud arves).

Nüüdseks on välja arendatud mitmeid erinevaid Page Buildereid, mille seast valida. Toome välja mõned populaarsemad:

  • Divi,
  • Elementor,
  • Avada,
  • Beaver Builder,
  • WPBakery Page Builder,
  • Themify Builder.

Igal Page Builderil on omamoodi ülesehitus ja erinevad meetodid lehtede loomiseks, kuid nende põhimõte jääb laias laastus samaks.  Kui soovida ise katsetada, siis on nende „ehitajate“ taga ka kommuunid ja foorumid ühes õppevideote, artiklite ja palju muu abimaterjaliga.

Aga tagasi küsimuse juurde: Miks kasutada Page Builderit?   

  • Võim rahva kätte! Nagu eespool mainitud sai, annavad Page Builderid võimaluse luua ja kohandada erinevaid disaine, mis muidu jääksid ilma arendajata või koodi tundmata kättesaamatuks. Nii on võimalik näiteks luua pealehti (maandumislehti), lisada päiseid (header), jaluseid (footer), muuta lehe paigutust (lay-out), lisada vidinaid (widgets) ja palju muud. Mitmed Page Builderid (näiteks Divi, Elementor, Beaver Builder) pakuvad ka front-end’is kohandamist, mis tähendab, et lehel tehtav muudetus on reaalajas visuaalselt nähtav selle muutmise ajal. Kõigele lisaks pakuvad paljud Page Builderid juba valmis kodulehe põhjasid, mis tähendab, et kodulehte ei peagi täiesti nullist alustama.  Meile, kui arendajatele, tähendab see, et saame soovitud tulemused saavutada kiiremini.
  • Rohkelt lisasid! Page Builderitega tuleb tihtipeale kaasa palju funktsioone, mille jaoks üldjuhul oleks vaja iga funktsiooni jaoks eraldi plug-in või kood paigaldada. Nende funktsioonide seas on näiteks piltide karusellid, galeriid ja akordionid, nupud sotsiaalmeedia jaoks, hinnatabelid ja palju-palju muud. See tähendab, et lehe omanik hoiab kokku erinevate plug-in’ide pealt, mis juba Page Buildertega kaasa tuleb. Oluline argument on seejuures ka veebilehe kiirus, mis võidetakse liigsete plug-inate vältimises – rohkelt erinevaid plugine erinevatelt loojatelt tähendab lehe kiiruse langust.
  • Uuendused! Nagu eespool mainitud sai, on Page Builderite taga tihtipeale suuremad kommuunid, mis tähendab, et tarkvara arendatakse ja uuendatakse pidevalt edasi. Tänu sellele võib saada lisafunktsionaalsust ilma, et peaks uut rakendust paigaldama hakkama.

Kõlab liiga hea, et tõsi olla? Kus on konks? Arendajatena tuleb tõepoolest rõhutada, et sageli ei saa Page Buildereid kasutades sarnast lehekiirust kui käsitsi kodeeritud lehega. Lihtsamatel lehtedes ei pruugi see häiriv olla, kuid keerukamate lahenduste korral tuleb olukord enda jaoks läbi analüüsida ning vajadusel siiski koodi kasuks otsustada.

Suurem võim – suurem vastutus. WordPress’i Page Builderite suurim boonus on kahtlemata iseseisvus.  See ei tähenda muidugi, et igaüks kodulehe loomisega täiuslikult hakkama saab. Üks suurimaid valukohti , mida arendajatena näeme, on kliendi disainitud leht, kus on ajas teostatud muudatusi, paigaldatud plug-in’e vms.

Selle tagajärg võib olla mittefunktsionaalne või „katkine“ koduleht, mille parandamine arendajatele kuhjaga tööd annab ning mis võib tellijale lõppkokkuvõttes isegi kallimaks osutuda kui arendajalt tellitud WordPress veebileht.

 

Kas artikkel pakkus huvi?

Kui teil tekkis lisaküsimusi või huvi ülaloleva artikli kohta siis ärge kahelge ning võtke meiega ühendust!

Soovid tasuta konsultatsiooni ?

 

Vajuta siia